Сторінка для батьків



Шановні батьки! Всі діти зараз вдома, займаються за технологіями дистанційного навчання. 
Дозвольте наголосити про необхідність підвищеного контролю за дотриманням ними правил пожежної безпеки. Коротку пам'ятку, рекомендації для Вас та дітей можна переглянути за посиланням https://youtu.be/hUmUMeG5U-E .




Шановні батьки! Вітаю всіх із закінченням навчального року. Бажаю гарного відпочинку, поновлення, нових ідей. Набирайтеся сил, енергії, наснаги.  
Під час літнього відпочинку та активного проведення дозвілля з дітьми не забувайте про основи безпеки життєдіяльності. 
Про правила безпечної поведінки під час літніх канікул можна прочитати тут...


ХВИЛИНИ З ДИТИНОЮ

Методичні поради батькам щодо спілкування і практичних дій під час карантину

ЯК ВИХОВАТИ ОСОБИСТІТЬ, або НЕ ВБИЙ СЛОВОМ!
За інформацією комунального закладу  Дунаєвецької міської ради «Станція юних натуралістів» Хмельницької області

Як зробити карантин цікавим

Варіанти для батьків як провести час з дітьми на карантині весело і не нудно. Як вдало організувати навчання та відпочинок? Чим займатися під час карантину з дітьми, а також  про основні правила під час епідемії, яких варто дотримуватись всім.         Читати далі …..

Правила поведінки дітей в соціальних мережах під час карантину
За матеріалами сайту urokok.com.ua 




Діти на карантині: 10 ідей, чим зайняти дитину вдома
Річ навіть не в тім, що батькам треба відпрошуватися у керівництва або організовувати собі робочий день вдома (а це те ще задоволення за наявності дітей!), а в тому, що абсолютно не ясно, чим же зайняти на весь цей час своїх дітей, щоб вони не завили від нудьги вже за тиждень.
Пропонуємо вам 10 ідей того, що можна зробити разом із дитиною на карантині (ми не гарантуємо, що ваша дитина «клюне» і відірветься від гаджетів).
Виростити рослину
Саме час для розсади, та й судячи з економіки України, всім нам варто подумати про грядки цього літа. Але якщо присадибної ділянки у вас немає, то помідори добре ростуть у горщиках! Вистачить часу прорости і зернятку мандарина або лимона, а це захопливий експеримент з ботаніки. Можна вибрати і зовсім екзотичні рослини: манго, авокадо або банан.
А якщо результату хочеться якнайшвидше – пророщуйте квасолю!
Розібрати фото на смартфоні й скласти з них альбом
У будь-кого із сучасних батьків у смартфоні звалено в купу мільйони фото: ось дитина посміхається, йде до школу або забавну пичку скорчив. Ви можете разом вибрати найкращі знімки, з яких потім надрукувати фотоальбом.
Змайструвати корону і влаштувати фотосесію
Вдома нас залишив коронавірус, тож запасайтеся картоном, ножицями, клеєм і майструєте по короні кожному, потім у них можна сфотографуватися. У будь-якому випадку спільна творчість – це весело.
Засвоїти разом нове хобі
У YouTube нині мільйони роликів із майстер-класами, виробами і докладними інструкціями. Вибирайте щось таке, в чому не сильні ані ви, ані ваші діти, а потім дивіться, у кого вийшло краще! Автор цих рядків майстрував нещодавно багаторазову хлопавку, і треба сказати, вона запрацювала.
Приготувати страву за рецептом, який обере дитина
Дозвольте вашій дитині вибрати меню. Нехай сама відшукає потрібний рецепт. Звісно, карантин не найкращий час для походів по магазинах, але ж не сидіти голодними!
Приготувати квас
Ним же і відсвяткуєте завершення карантину. Дітям цікаво буде спостерігати за "роботою" дріжджів!
Подивитися разом фільм, а потім обговорити
Спільний перегляд фільму є цінним не тільки як 2-3 годин зайнятого дозвілля, але і як привід обговорити теми, які давно відкладали.
Послухати аудіовистави
Якщо ж вам здається, що екранів у житті дитини і так достатньо, зверніться до аудіовистав. Пам'ятаєте, як ми в дитинстві заворожено слухали платівки? Майже всі їх можна вже знайти в оцифрованому вигляді в мережі. Ще в Україні працює онлайн-радіо, на якому цілодобово транслюють казки, і онлайн-аудіобібліотека "Слухай". Там знайти собі книги до смаку можуть і старші діти, і батьки.
Скласти генеалогічне древо спогадів
Саме час привернути увагу дітей до родичів старшого віку. Якщо ви вже складали генеалогічне древо сім'ї, то час його "оживити": розпитати бабусь і дідусів, якими вони пам'ятають своїх батьків, бабусь, дідусів, і додати до древа короткі розповіді з їхніми спогадами. І спілкування, і зможете перенести увагу!
Піти на прогулянку
Карантин у школі зовсім не означає, що треба сидіти вдома. Звісно, карантинні заходи припускають, що школярі не в гості один до одного ходитимуть, але й прогулянок у парках ніхто не забороняв. Тільки пам'ятайте, що під час спілкування відстань має бути більш ніж 1 метр, а після вулиці обов'язково мийте руки!
Тримайтеся, дорогі батьки, будьте здорові і пам'ятайте, що вже скоро діти повернуться до садків і шкіл!
Альона Дісюк, редактор 112.ua

5 речей про коронавірус, які треба знати батькам

5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні, 12 березня 2020 року.
“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.
ЩО РОБИТИ: 
·         попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
·         нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
·         попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
·         просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
·         посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
·         важливо уникати місць масового скупчення людей
ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання. 
ЩО РОБИТИ: 
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.
ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?
·         мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
·         під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
·         не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
·         не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження
ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.
П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда.
Нагадуємо, що з 12 березня 2020 року в Україні запроваджено тритижневий карантин для усіх закладів освіти.



Вбережіться від коронавірусу на роботі




















Поради батькам про виховання підлітка


Виховання підлітка – дуже складне завдання. У цьому віці діти, з одного боку, вже перестали бути залежними від вас малюками, а з іншого – ще не перетворились на дорослих молодих людей. Ця перехідна фаза приносить проблеми як батькам, так і самим підліткам. Проте за допомогою терпіння й корисних порад, викладених нижче, ви зможете успішно подолати цей період життя дитини й перетворити вашого підлітка на впевнену молоду людину.

Далі наводяться десять корисних порад, які допоможуть вам зміцнити й оздоровити ваші стосунки з підлітком.

Будьте не батьками, а друзями

Час балувати дитину минув! Будьте більше друзями, ніж батьками. На цьому етапі дуже важливо, щоб ваша дитина усвідомила, що ви любите її та дбаєте про неї. Замість того щоб виносити догани за помилки, продемонструйте підлітку, що ви розумієте ситуацію й завжди готові його підтримати. Це одна з найкращих порад про виховання підлітків, яку вам варто прийняти.

Поважайте особистий простір підлітка

Секрети складають більшу частину життя підлітка. Як батькам вам необхідно знати всі таємниці життя вашої дитини, але іноді їй необхідно надавати особистий простір та уникати втручання в її світ. Нехай ваша дитина приходить до вас тоді, коли вона дійсно потребує цього.

Підготуйте себе до особливостей підліткового періоду

Підліток – це вже не дитина, тому треба певною мірою готувати себе до його виховання. Читайте книги або пригадуйте свої підліткові роки й те, як ви справлялися зі змінами у вашому житті. Чим більше ви дізнаєтесь, вивчите й проявите емпатії, тим краще зможете зрозуміти вашого підлітка та його проблеми.

Дисциплінуйте, а не карайте

Коли ви намагаєтесь установити певні стандарти поведінки підлітка, не будьте нав'язливими. Обговоріть з дитиною дисциплінарні моменти й візьміть до уваги її думку. Поясніть, чому необхідно встановити правила дисципліни та яку користь вони принесуть їй. Дуже важливо дати підлітку можливість висловити свою точку зору перед установленням будь-яких дисциплінарних правил.

Прищеплюйте почуття відповідальності

У деяких культурах підліток уважається вже дорослим. Це сприятливий час, щоби зміцнити його почуття відповідальності. Спробуйте покласти на нього більше домашніх обов'язків, а також надайте йому можливість самому справлятися з ними. Це повинно вселити в підлітка почуття відповідальності та впевненості в собі.

Знайдіть час для систематичного довірливого спілкування з підлітком

Підлітки, як відомо, народ украй нетовариський, тому батьки просто зобов'язані забезпечити систематичне спілкування з дитиною. Незалежно від напруженого робочого графіка й ділового способу життя, батьки повинні знаходити час вільно спілкуватися зі своїми дітьми і співпереживати їхні життєві перипетії. Це може бути будь-який час: під час сніданку, удень або в кінці дня за вечерею.

Дійте превентивно, з урахуванням прогнозу розвитку подій

Шукайте відповідний час, щоби порозмовляти з вашою дитиною про важливі для неї запитання, які вона часто не у змозі поставити, або просто соромиться зробити це. Це може бути тактовна розмова про музичні переваги або серйозне обговорення таких тем, як період статевого дозрівання чи інтимне життя. Намагайтеся чітко відповідати на запитання підлітка, не намагайтесь ухилитись або давати завуальовані відповіді.

Будьте свідомими й обережними

Необхідно надати підлітку особистий простір, але в той же час важливо взяти за правило дізнаватись (непомітно дізнаватися) про ті місця, які він відвідує, і про його компанію. Це не означає, що ви повинні шпигувати за своїм підлітком і підслуховувати його розмови. Ви повинні бути відкритим до спілкування, щоб дитина не боялася звертатись до вас.

Будьте милосердними і співчутливими

Перед тим як суворо відчитати підлітка, постарайтесь поставити себе на його місце. Будьте розсудливими, дотримуйтеся правил і дисципліни. Важливо бути привітним, терплячим і здатним зрозуміти. Намагаючись дисциплінувати підлітка, ніколи не застосовуйте силу й не завдавайте фізичної шкоди його здоров'ю. Дослідження довели, що озлоблені та скривджені підлітки зазвичай виростають неповноцінними й навіть жорстокими дорослими.

Будьте гідні наслідування

Навіть у підлітковому віці діти наслідують батьків просто тому, що батьки – це єдина константа в їхньому мінливому світі. Якщо існує невідповідність між тим, що ви кажете, й тим, що ви робите, підліток легко визначить фальш. Тому завжди намагайтесь бути прикладом для наслідування – тим, кого підліток з радістю копіює.

Виховання підлітка вимагає більше турботи, ніж будь-який інший період виховання. Хто завгодно може надати підлітку їжу й дах, але тільки турботливі батьки, які розуміють і підтримують, здатні вказати йому правильний шлях. Тому будьте максимально обережними та дбайливими при вихованні підлітка, дуже скоро він стане дорослим, і у вас почнуться кращі часи!






Комментариев нет:

Отправить комментарий